Białe naloty na migdałkach u dziecka

witam prosze o szybka rade gdyz sie martwwie....synek miał zabieg na podcieie migdałkow jest piata doba od zabiegu,on skarz sie na bol w gardle ale tez ma strasznie brzydki zapach z buzi i mowi ze cos mu przeszkadza w srodku...zajrzałam w gardło i zobaczyłam białe duze naloty w okolicach migdałkow ???czy to sa jakies powikłania???czy tak moze byc/\?bardzo prosze o rade

Te białe naloty to włóknik pokrywający gojące się migdałki po przycięciu. Tak bywa normalnie do 10 ciu dni. Ale zapach z buzi może świadczyć o nadkażeniu bakteryjnym wymagającym antybiotyku. Udaj się do operatora.

Tak wygląda i "pachnie" gardło po zabiegu który miał syn. Zwykle bardzo szokująco. 5 dni to krótko pomimo że dzieci znoszą go dobrze. Proszę obserwować syna i jeśli pojawią się nowe dolegliwości ogólne (!) wrócić do szpitala.