Białe plamki na zębach u 14-miesięcznego dziecka

Witam mam 14 miesięcznego synka u ktorego zauważyłam białe plamki na górnych jedynkach, boję się bardzo że to poczatek próchnicy. Synka ciężko odstawić od piersi i jeszcze pije moje mleko 2-3 razy w nocy. Ząbki myjemy z minimalna ilością pasty z fluorem 2 razy dziennie. Co mogę jeszcze zrobić żeby nie miał próchnicy?

Często białe plamki na szkliwie to plamy próchnicowe i początek próchnicy butelkowej..niestety sprzyja temu karmienie nocne dziecka mlekiem,kaszkami,które to oblepiają zęby,a nocą w wyniku zmniejszenia produkcji śliny powodują demineralizację szkliwa.