Białe plamki pod napletkiem

dzień dobry, mam problem z miejscami intymnymi, mam białe plamki pod napletkiem i coś co przypomina wągry w okolicach jąder, wydaje mi się, może to być grzybica. Czy jest na to jakiś lek bez recepty?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Te''wągry'' w okolicach jąder to plamki fodreyce'a. Nie są one groźne, można powiedzieć iż jest to fizjologiczna zmiana na skórze moszny. Inną sprawą są białawe plamki na napletku. Mogą one świadczyć o grzybicy. Warto zgłosić się do lekarza. Można zastosować maść Clotrimazol.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wspomniane ''wągry'' na skórze wokoło jąder to najprawdopodobniej plamki fordayce'a. Jest to fizjologiczna zmiana skórna. Białe plamki na napletku mogą wskazywać na grzybicę. Można zastosować Clotrimazol.