Białe plamy na skórze w przebiegu pstrego łupieżu

Witam,wydaje mi się że zachorowałam na pstry łupież,ponieważ na ciele pojawiły mi się brązowo,różowo blade plamki,po zastosowaniu maści Daktarin niektóre znikły a nie które zrobiły się białe,co zrobić by te białe też zeszły ???

Magdalena Mroczek

W łupiezu pstrym wysypka znika natychmiast, ale przebarwienia moga utrzymywac się przez kilka miesięcy i nie ma sposobu ich lekczenia. JEśli nie jest Pani pewna czy to łupiez pstry, to można skonsultować ise z dermatologiem.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Maść należy stosować przez okres nawet do 6 tygodni zgodnie z zaleceniami producenta (do 7 dni po ustąpieniu objawów). Jeśli zmiany utrzymują się mimo leczenia należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem.