Białe plamy na zębach a dalszy rozwój próchnicy

Czy lekceważenia białych plamek na zębach przyczyni się do dalszego rozwoju próchnicy i wtedy będzie trzeba "bórować" ząb.Mam je jakoś około roku.Bo stosowanie żelu Elmex tylko zatrzyma rozwój próchnicy a nie zlikwiduje plam. Pozdrawiam

Witam
Tak jak najbardziej stosowanie elmex spowolni pogłębianie się próchnicy, należy również pamiętać o odpowiednim stosowaniu takiego preparatu wedle ulotki co do reszty najlepiej jak dentysta zobaczy i oceni co w takiej sytuacji zrobić
Pozdrawiam

Wszystko zalezy jaka jest przyczyna powstania plam Mozna zapytac dentyste czy nie byloby wskazane uztcie prep.ICON jesli plamy mozna uznac za prochnice poczatkowa.Niestety czasem plama ma etiologie fluorowa i zwykle wtedy nie da się jej usunąć

Białe plamy, które są objawem prochnicy poczatkowej należy fluoryzować, aby zatrzymać rozwój procesu. Można stosować żel Emlex, dedykowany do tego rodzaju zmian a także wykonywać profesjonalną fluoryzację w gabinecie. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatu Icon- płynnej żywicy, która poprawi estetykę danych obszarów, ale również zatrzyma próchnicę początkową.

pozdrawiam serdecznie