Białe płatki na brzegach powiek

Dzień dobry. od ok 12 lat męczę się z pewną dolegliwością mianowicie na powiekach, na linii rzęs tworzą mi się takie białe suche płatki, których nie da się usunąć. W czasie tego okresu byłam u kilku okulistów wypisali mi krople i maści, ale nic nie pomogły. Ostatnio byłam u innej pani doktor i stwierdziła zapalenie brzegów powiek zaleciła maść cusi erythromycin 0,5%i krople hyabak 0,15%stosuje je już dłuższy czas i niestety znowu bez żadnych efektów. Chciałam zapytać co mogłoby mi pomóc.Dziękuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ta porad przekracza znacznie możliwości naszego forum. Jeżeli leki zapisywane przez okulistów nie pomogły a dodatkowo antybiotyk nie przyniósł efekty należałoby wykonać posiew/wymaz z oka w celu ustalenia patogenu.