Biały czop po ekstrakcji zęba

Witam. Miałam wyrywanego zęba dolną lewą 6tkę. Dentystka rwała mi tego zęba ok 15 min kleszczami bo nie chciał wyjść. Jestem tydzień po zabiegu , zrobił się biały czop , opuchlizny nie ma a dalej mocno boli. Czy to suchy zębodół ? Jak długo trwa proces gojenia ?

Witam serdecznie,
Z pani opisu, bardzo prawdopodobną diagnozą jest właśnie suchy zębodół - najczęściej powstaje on na skutek wypłukania się skrzepu z miejsca po usuniętym zębie.
Najlepiej zgłosić się na kontrolę do lekarza, który wykonywał zabieg.
Rana po usuniętym zębie zasklepia się po okresie 2-4 tygodni, przy czym jest to jedynie narastające dziąsło. Odbudowa kości w takim miejscu trwa przynajmniej 6 miesięcy.