Biały nalot na języku a zapalenie żołądka

od pewnego czsu mam biały nalot na jezyku gesta sline i dziwny posmak czuje smak krwi czy to moze byc zwiazane z powrotem przewlekłego zapalenia zoładka?rok temu miałem to zapalenie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie dokładnie jest to związane z zapaleniem błony śluzowej żołądka ale prawdopodobnie jest to wynik leczenia jakie zostało zastosowane. Jeżeli stosuje się antybiotyk może dojść do rozwoju infekcji grzybiczej.