Biały nalot na języku u niepełnosprawnego dziecka

dzien dobry mam synka 19 lat niepełnosprawny nie chodzi nie siedzi i od jakiegos czasu ma biały nalot na jezyku nie jest to plesniawka bo byłam u lekarza i brał leki na plesniawke i nie pomogło chce nadmienic ze syn od 6 lat sam sie nie wypróżni musze mu robic lewatywy co 4 dni dieta miksowana bo nie umie gryz bieze witaminy i minerały , mutilak, laktulozum i lunimal biały nalot ma równomierny na całej powiezchni na poczatku jezyka mniej a przy gardelku troche wiecej pic i jesc je normalnie

Ten nalot to smakowe brodawki nitkowate, które posiada każdy ale u Pani syna w związku z płynną dietą i mniejszą aktywnością języka nie ścierają się i są po prostu dłuższe dając taki wygląd języka. Spokojnie.