Biały nalot na migdałkach podniebiennych

Ostatnio mój brat zauważył u siebie biały nalot na migdałkach podniebiennych białe hmm coś jak tego dotknie to schodzi z migdałka i ma to na palcu jakby wydzielina (mało tego jest bardzo mało) trochę czytałem na forach co to jest biały nalot na migdałkach ale nie widzę podobnego przypadku do jego... nie iem czy biały nalot na migdałkach jest popularny.. występują u niego też częste ataki kaszlu(ale tylko w domu jak wychodzimy na zewnątrz jest normalnie). Nie wiem co to jest, ten biały nalot na migdałkach, czy trzeba będzie usuwać migdałki ? Chciałby tego uniknąć. A ten brat ma 15 lat, co biały nalot na migdałkach może sugerować? Powinien pokazać biały nalot na migdałkach lekarzowi? Niestety brat nie wie kiedy mu się to pojawiło i też nie pamięta czy ilość nalotu się nie zmienia.

Wątpię, że to coś groźnego skoro brat nie ma innych objawów (np. bólów gardła, gorączki). Czasami takie niewielkie ilości nalotów zbierają się na migdałkach w sposób naturalny. Co do kaszlu to rozważałbym, że występuje on na tle alergicznym (np. z powodu roztoczy kurzu domowego skoro występuje tylko w pomieszczeniach). Trzeba z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza rodzinnego.

Rodzice powinni udać się z bratem do laryngologa , który stwierdzi czy tym " nalotem" nie są przypadkiem odkładające się czopy ropne w kryptach nieczynnych - po przebytych anginach - migdałkach . Wtedy to on będzie decydował co dalej. Należy tez wziąć wymaz z migdałków na posiew bakteryjny i antybiogram . . Kaszel w domu może być spowodowany alergią np. na roztocza w domu, suche powietrze, lub inne czynniki alergizujące go w domu