Biały nalot na wargach sromowych

Mam pewien problem. Mam 21 lat i odkąd pamiętam (nawet jak byłam stosunkowo młoda) na wargach sromowych występował u mnie biały nalot, który łatwo dawał się usunąć. Nie występuje u mnie żadne swędzenie, ból czy dyskomfort lub rybi zapach, ale mam ten biały nalot oraz (i to też mniej więcej odkąd zaczęłam miesiączkować do dziś) dość obfitą wydzielinę z pochwy. Jako że nie towarzyszy temu żaden dyskomfort, nie wybierałam się do lekarza, nigdy nie byłam u ginekologa, więc nie chcę iść, jeśli nie jest to konieczne. Oprócz tego, występują u mnie na wargach sromowych takie jasne grudki, niebolesne, również od bardzo dawna. Czy to tłuszczaki, czy może raczej coś poważniejszego? Proszę o poradę, z góry dziękuję.

Witam!

Jeśli opisane przez Panią objawy nie powodują u Pani dyskomfortu, to nie musi Pani biec z tym do lekarza. Jednak wydaje mi się, że w Pani wieku warto byłoby wybrać się do ginekologa tak po prostu, dla kontroli (przy okazji mogłaby Pani spytać o opisane objawy), zwłaszcza, jeśli rozpoczęła Pani życie seksualne. W czasie około roku, dwóch od inicjacji seksualnej wypada zrobić pierwszą cytologię... Wizyty u ginekologa nie są na pewno bardziej nieprzyjemne od wizyty u dentysty, a też są konieczne dla zdrowia kobiety!

Pozdrawiam!