Biały nalot na zębach po myciu

Czy można tak w 100% zapobiegać się kamienia nazębnego przy regularnym myciu zębów.Dlaczego po nitkowaniu potem po myciu zębów i po zastosowaniu płynu do płukania zostanie biały nalot.Czy to może jest płytka nazębna?Czy ten proces powstania jej po myciu zębów jest normalny?Dlaczego gdy wstaję rano po umyciu zębów wieczorem mam suchość buzi i też jest nie przyjemny zapach z ust bo chyba powstaje lotny związek siarki nie wiem czy dobrze to ująłem. PS.Przepraszam tak za dużo pytań :) Pozdrawiam :)

Nieprzyjemny zapach z ust może być spowodowany zaleganiem kamienia poddziąsłowego i wynikającego z tego stanu zapalnego dziąseł. Konieczna wizyta w gabinecie.

Witam. Myć nie zawsze oznacza umyć, proszę zgłosić się do swojego dentysty i poprosić o instruktaż higieny jamy ustnej. Ma Pan rację ten biały nalot, to płytka nazębna w której rozmnażają się bakterie ( związki siarki są produktem ich przemiany materii).

Witam,
płytka bakteryjna zaczyna odkładać się na powierzchniach zębów już po godzinie od ich umycia. Zęby trzeba myć dokładnie, po umyciu, jak się do nich dotyka językiem , powinny mieć bardzo gładką, śliską powierzchnię. Dodatkowo można zastosować szczoteczkę do przestrzeni międzyzębowych. Suchość w ustach może być wynikiem palenia papierosów, oddychania przez usta, a także niewystarczającego nawodnienia organizmu, a może stosuje Pan niewłaściwy płyn do płukania. Pozdrawiam