Biały punkt w prawym dole biodrowym

Witam, w badaniu tomograficznym (było robione w celu obejrzenia nerek i aktualnie jestem pod opieką poradni) widoczny jest biały punkt w prawym dole biodrowym podpisanym po francusku jako strecolithe czyli zrost kału. Muszę przyznać, że często odczuwam kłujący ból w tym miejscu, który zawsze kojarzyłam z bólem jajnika, jednak ginekolog powiedział, że wszystko jest w porządku. Moje pytanie jest następujące- czy powinnam udać się do lekarza i czy to może mieć jakiś związek z wyrotskiem?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, opisywany przez Panią objaw prawdopodobnie jest związany po prostu z nagromadzeniem mas kałowych w tym odcinku jelita grubego. Nie jest to prawdopodobnie problem z wyrostkiem robaczkowym. Natomiast jeżeli dolegliwości będą uciążliwe może się Pani udać do lekarza w celu zastosowania terapii mającej na celu zmiękczenie mas kałowych i poprawę perystaltyki przewodu pokarmowego. Pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli zmianą jest rzeczywiście kamień kałowy to bezobjawowy nie powinien przysparzać większych zmartwień. Proszę pamiętać, że każdy wynik należy konsultować z lekarzem, który odniesie go do Pani stanu zdrowia.