Biały śluz przez cały cykl

Witam:)
Mam takie pytanie. Przez cały cykl mam biały nierozciągliwy śluz, wyglądający na ten niepłodny. Nie wiem czy to oznacza, że nie mam owulacji?
Dziś mam 15 dzień cyklu (przy cyklach 28dniowych). Od początku cyklu mierze temperaturę i wynosi ona cały czas 36,5/ 36,6. no i od dwóch dni ciągle mam ten biały "kruchy" śluz.

Dodam, że staram się o dziecko od dwóch miesięcy i odkąd sięgam pamięcią nigdy nie występował u mnie służ typowo płodny.
Czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli Pani miesiączki są regularne, cykle trwają zawsze tyle samo dni, to można się spodziewać, że jest Pani płodna. Nie wszystkie kobiety mają typowy, łatwy do zaobserwowania tzw. objaw śluzu. Pomiar temperatury cechuje się natomiast dużą granicą błędu, szczególnie jeśli nie jest dokonywany dobrym termometremi zawsze dokładnie w tym samym miejscu (np. pod językiem po tej samej stronie). Aby upewnić się, czy i kiedy występuje u Pani jajeczkowanie, polecam wykonywanie testów owulacyjnych (więcej informacji na ten temat pod adresem: http://parenting.pl/portal/test-owulacyjny). Jeszcze dokładniejszym sposobem byłoby wykonywanie badania USG, w którym możliwe jest uwidocznienie w jajniku wzrastającego i następnie pękniętego pęcherzyka ciążowego. Myślę jednak, że nie ma potrzeby wykonywania tak zaawansowanej diagnostyki. Regularność Pani cykli dobrze wróży co do szans na poczęcie, a w staraniach o dziecko najlepiej jest zachować jak największą spontaniczność, radować się nimi nie martwiąc się na zapas.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!