Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bicie serca

Witam,
zrobiłam ostatnio test ciążowy wyszedł pozytywnie, na drugi dzień rano dostałam bólu brzucha i krwawienie (nie bardzo obfite), bo chwili ból zniknął i krwawienie także, po czym udałam się do lekarza, na usg lekarz stwierdził ciążę bardzo wczesną, płód ma 3,54 mm, lecz nie widzi bicia serca na tak wczesnym etapie ciąży.
Czy jest to możliwe, że nie widać bicia serca? Od tygodnia nie krwawię bóle brzucha są ale minimalne i nie wiem czy płód żyje czy chodzę z martwym płodem?
 

 

KOBIETA ponad rok temu

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Bóle brzucha i krwawienie mogą być normalnym objawem ciąży i same w sobie, jeśli nie są szczególnie mocne i obfite, nie są powodem do niepokoju. W obecnym wieku ciąży może nie być widać jeszcze bicia serca zarodka, czasem jest ono wykrywalne gdy zarodek mierzy 2-3 mm, ale zwykle nieco później, powinno być już obserwowalne w zdrowo rozwijającej się ciąży, gdy zarodek osiąga 5 mm (piszę cały czas o wymiarze CRL zarodka, a nie o rozmiarze pęcherzyka ciążowego!). Podczas kolejnego badania USG będzie na pewno wiadomo więcej, jednak póki co nie ma żadnych powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy