Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bieganie a odchudzanie nóg

Witam, ostatnio zaczęłam biegać aby poprawić swoją kondycję fizyczną ale przede wszystkim aby schudnąć. Najbardziej zależy mi na odchudzeniu nóg. Chciałabym aby były szczupłe i smukłe. Niestety obawiam się że zamiast spalenia tkanki tłuszczowej wyrobie sobie mięśnie czego bym nie chciała. Co mam robić aby biegając wyszczuplać i wysmuklać sobie łydki i uda, a nie wyrabiać specjalnie przy tym mięśni ?
KOBIETA ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Na pośladki i nogi najlepsze są ćwiczenia angażujące mięśnie z tych właśnie partii ciała. Będą to przysiady, ćwiczenia ze skakanką, jazda na rowerze (również stacjonarnym), jazda na rolkach czy łyżwach i wiele innych. Zestawy ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Dobrym sportem na ukształtowanie sylwetki jest taniec. Niestety należy liczyć się w faktem rozwoju/rozrostu mięśni. Chciałbym jednak nadmienić iż ukształtowany mięśeń z pewnością dużo lepiej rzeźbi sylwetkę.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy