Bieganie a rozmiar piersi - pomocy!

Mam 17 lat ważę 57 kg i chciałabym zacząć biegać aby schudnąć w udach. Jednak ostatnio słyszałam, że gdy zacznę biegać to mogą zmniejszyć się piersi. Tego bym nie chciała ponieważ mój rozmiar to i tak malutkie A. Czy to prawda?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Tkanka piersi zbudowana jest m.in. z tkanki tłuszczowej. Każde rygorystyczne zabiegi odchudzające mogą spowodować, że rozmiar biustu się zmniejszy. Jednak od samego biegania nie sądzę aby taka sytuacja miała miejsce.

Pamiętaj aby do ćwiczeń dołączyć zdrową dietę.
Unikaj produktów typu fast-food, słodyczy, słonych przekąsek tj. chipsy, paluszki, słodkich gazowanych napojów, soków owocowych z cukrem, ciast, pieczywa cukierniczego oraz białego pieczywa, które zamień na razowe.

Pamiętaj o spożywaniu 5 regularnych posiłków.

Pozdrawiam