Biegunka dzień po zażyciu Escapelle a ryzyko ciąży

Witam, pytanie do lekarza ginekologa. Ostatni okres miałam 1 grudnia, cykle mam 26 dniowe. 18 grudnia współżyłam z chłopakiem, zsuneła się z członka prezerwatywa. Zorientowaliśmy się bardzo szybko, nie doszło do wytrysu. Godzinę wcześniej kochaliśmy się i doszło do wytrysku ale w prezerwatywę. Udaliśmy się po escapelle, przyjełam ją 23h po. Dzień po tabletce dostałam biegunki, teraz mam napięte, twarde podbrzusze i kłujące bóle jajników. Wieczorami mam stan podgorączkowy. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ciążę można raczej wykluczyć. Objawy jakie Pani zgłasza prawdopodobnie wynikają z wahań hormonalnych. Jeżeli nie ustąpią wskazana jest konsultacja z ginekologiem.