Biegunka i mdłości po zjedzeniu mięsa

w skrócie mam 21 lat, od 6 miesięcy mam problemy z jedzeniem mięsa mój organizm można powiedzieć, nie toleruje go. po zjedzeniu nawet malutkiej porcji pojawia się biegunka i mdłości. ostatnio również pojawia się to po zjedzeniu pasztetów i jajek. prosze o pomoc

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam,
Trudno jednoznacznie określić przyczynę występowania biegunki. Może występować w wyniku zakażenia bakteriami, alergii pokarmowych bądź innych chorób układu pokarmowego np. zespół jelita drażliwego.Przyczyna alergii może być cukier (alfa-galaktoza), który występuje w mięsie i nabiale.Trzeba jednak nadmienić, że przypadki te występują skrajnie rzadko. Alergia pokarmowa na białka jaja kurzego występuje znacznie częściej, ale aby mieć pewność co Panią uczula, trzeba przeprowadzić testy na nietolerancje pokarmowe. Przyczyn biegunki proszę poszukać najpierw podczas wizyty u internisty,który zleci odpowiednie badania i wykluczy inne możliwości.

Pozdrawiam