Biegunka i stan podgorączkowy u 3,5-latki

Witam bardzo sie martwię o swoja 3,5 letnia coreczke od powrotu z przedszkola ma biegunkę do tego teraz stan podgoraczkowy ja moge pomoc domowymi sposobami? EDYTA

Milena Lubowicz

Proszę dziecko nawadniać, podać probiotyk oraz doustne płyny nawadniające, można podać smectę. Na stan podgorączkowy można zastosować paracetamol lub ibuprofen w dawce dostosowanej do masy ciała dziecka. Gdyby nie było poprawy lub dołączyły się objawy niepokojące proszę udać się do lekarza.
Pozdrawiam