Biegunka od 2 tygodni u dziecka niespełna dwuletniego

Dzień dobry. Mały ma rok i 8 m-cy, Od ponad dwóch tygodni ma biegunkę o różnym natężeniu, np. od 2 do nawet 6 wypróżnień w ciągu dnia. W nocy nie. Dziś stolec ma konsystencję żelu, kiślu i jest w dużej części przeźroczysty, bezbarwny. Robiłam 2 tyg. temu badanie stolca u dziecka, ale tylko w kierunku pasożytów z powodu braku apetytu i wynik był negatywny. Nie zaobserwowałam innych objawów, np. wymioty, gazy, bóle. Od kilku dni podaję mu probiotyki 1 raz dziennie rano. Mały pije mleko modyfikowan

Milena Lubowicz

Proszę zwrócić uwagę na dietę dziecka. Może jest w niej dużo warzyw i owoców, które powodują rozluźnienie stolca.
Pozdrawiam