Biegunka po 10 godzinach od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Wczoraj o godzine 22 zazylam tabletke antykoncepcyjna Yaz (8 z opakowania), dzisiaj o godzinie 11.30 dostalam naglej biegunki, byla to jedna dluzsza wizyta w toalecie oraz pozniej do okolo godz 13 dwie krotsze wiyty. Nie zazylam dodatkowej tabletki poniewaz minelo wiecej niz 4 godziny od jej przyjecia. Czy antykoncepcja jest zachowana? Czy powinnam stosowac mechaniczne zabezpieczenie przez 7 dni badz tez do konca opakowania?

Milena Lubowicz

Jeżeli postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami producenta to nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam