Biegunka po leku na zaburzenia lękowe

Witam, od 6 dni przyjmuję escitil na zaburzenia lękowe. Pierwsze 4 dni brałem 5 mg i kolejne dwa 10 mg. Jednak po zwiększeniu dawki pojawiła się biegunka, lekkie skurcze mięśni (mam wielką ochotę np. zgiąć kolana, palce itp.), nadpobudliwość i senność na zmianę (nie wiem co zrobić z rękami, czuję w nich dużo energii), ból głowy, brak siły. Po 8 godzinach zaczynam czuć się dobrze. Czy to może być efekt serotoninowy ? Czy powinienem dalej zażywać 10 mg, czy może wrócić do 5 mg lub 7,5 mg ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. W tej sytuacji należy zgłosić się do swojego lekarza.