Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biegunka po przyjmowaniu antybiotyków

Witam.Jakis czas temu przyjmowałam antybiotyk ,po antybiotyku wystapiła biegunka trwała 3 tygodnie ale co zjadłam musiałam isc do toalety do tego wzdecia po 3 tygodniach wszystko ustapiło . Straciłam na wadze jakies 2 lub 3 kilo . Do tej pory moja waga stoi w miejscu . Do dzis mam że co zjem ide za chwile do toalety raz w formir biegunki a raz normalnego stolca .Dzis problem powrócił ból brzucha biegunka po zjedzeniu . Co mam robic troche sie boje . Prosze o odpowiedz
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Malaria

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Możliwe jest rzekomobłoniaste zapalenie jelit jest spowodowane działaniem toksyn A i B wytwarzanych przez bakterię Gram-dodatnią Clostridium difficile. Nadmierne rozmnażanie drobnoustroju w jelitach jest spowodowane zaburzeniem równowagi naturalnej flory jelitowej spowodowane stosowaniem antybiotyków o szerokim spektrum działania.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy