Biegunka po zjedzeniu jakiegokolwiek posiłku

Witam. Ostatnio miałam problem ze zjedzeniem jakiegokolwiek posiłku i trochę się zaniedbałam w tejkwestii nie jedząc nic przez ponad dzień (jestem glodna i nie chcę schudnąć- tak, żeby wykluczyć anoreksję). Teraz mam problem następujący-gdy coś w końcu zjem- mam chwilę później biegunkę. Więc dalej nic nie jem- bosię tego boję. Czy jest coś co mogłoby pomóc przejść jakoś łagodnie przez ten etap aklimatyzacji na nowo z jedzeniem? bo myślę że tu był problem.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem. Takie biegunki mogą świadczyć o zapaleniu w zakresie jelita grubego. Prawdopodobnie celem dokładnej diagnostyki jelita grubego trzeba będzie wykonać kolonoskopię.