Biegunka po zjedzeniu owoców i swędzenie skóry u 1,5-rocznego dziecka

Moja 1,5 roczna córka przed dwoma tygodniami miała biegunkę, dzień przed tym zjadła 2 banany. Później nadeszły święta więc mandarynki, cukierki od rodziny itd nie polepszyły sprawy. lekarz zalecił odstawienie surowych owoców i podawanie Smecty, tak zrobiłam, i wtedy kupy nie było prawie wcale... dla sprawdzenia dałam małej trochę pomelo i na drugi dzień kupa była znów luźna... dodatkowo zaobserwowałam że coka drapie się po boczkach po gołym cialku. Co mam sądzić o tym? Przejdzie jej samo?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Były to z pewnością objawy alergii pokarmowej na podane owoce.