Biegunka przez 2 tygodnie

Witam, Od dwóch tygodni mam biegunkę. Po jakichś 5 dniach zgłosiłam się do lekarza pierwszego kontaktu, który skierował mnie na oddział chorób zakaźnych. Spędziłam kilka dni w szpitalu gdzie oprócz badań moczu i krwi zbagatelizowano mój problem i odesłano mnie do domu. Biegunka ciągnie się aż do teraz, a ja czuję się kompletnie bezradna i zmęczona ciągłym "lataniem" do toalety. W ciągu dnia oddaję ok. 5-6 luźnych stolców. Wypróżnianiu towarzyszy także ból podbrzusza. Proszę o pomoc i rady.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli problem nadal trwa konieczna jest ponowna hospitalizacja lub chociaż badanie kału w kierunku pasożytów/posiew kału. Stan taki, utrzymujący się dłużej jest bardzo niebezpieczny. Proszę pamiętać o odpowiednim nawadnianiu oraz suplementacji probiotyków poprawiających prawidłową florę bakteryjną.