Biegunka przez tydzień i krew w kale

Witam Od kilku od Poniedziałku zeszłego tygodnia mam biegunkę. Dodam że w niedziele zjadłem nie do końca usmażonego steka. Ból brzucha jest sporadyczny głównie jak coś zjem. Podejrzewam biegunkę infekcyjną. Czasami w stolcu jest krew(nie jestem na 100% pewny). Byłem u gastrologa zalecił diete i nitrofurazkyd. Niestety nie pomaga co mam robić

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji należy pozostawać pod kontrolą specjalisty, który prowadzi leczenie i ew. zleci jego modyfikację. Jeżeli dolegliwości nie ustępują to konieczne może się okazać wykonanie badań krwi i kału. Należy też pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu.