Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biegunka przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Wiadome jest, że jeśli biegunka występuje w ciągu 3-4h od zażycia tabletki antykoncepcyjnej to istnieje ryzyko że nie wchłonęła się do końca. Nurtuje mnie jednak inna sytuacja:czy kilkudniowa biegunka ma znaczący wpływ na skuteczność antykoncepcji jeśli przez te wszystkie dni nie oddawałam stolca w ciągu 4h od wzięcia tabletki tylko o wiele później lub przed? Tabletka co prawda zdąży się wchłonąć ale może kilkudniowa biegunka ma ogólny wpływ np.nie na wchłanianie a skuteczność? Pozdrawiam
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Kilkudniowa biegunka może spowodować odwodnienie. Nie ma jednak powodów do niepokoju.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy