Biegunka u noworodka

Witam Nasze dziecko ma 5 dobę. Od wczoraj w nocy zauważyliśmy u niego biegunkę. Zaraz po każdym karmieniu następuje wypróżnienie. Żona karmi przez kapturki. Nie za każdym razem są wyparzane. Czy to może być przyczyną?

Milena Lubowicz

Biegunka u tak małego dziecka może wzbudzić niepokój. Myślę, że lepiej, żeby dziecko zostało zbadane przez pediatrę. Proszę pamiętać, że dziecko karmione piersią może oddawać nawet 10 stolców dziennie i dlatego czasem trudne może być odróżnienie biegunki od normalnego stolca.
Pozdrawiam