Biegunka w drugim tygodniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Mianowicie w sobotę miałam biegunkę. Ok. godz. 15 poszłam do łazienki (wtedy właściwie nie był to już kał tylko czysta woda), a o 16 wzięłam tabletkę, potem koło godziny 20.30 znów poszłam do łazienki (również woda, nie kał, co mnie zresztą dziwi). Czy z tego powodu tabletka mogła być nie do końca wchłonięta, skoro tą dziwną biegunkę miałam przed i ponad 4 godz. po zażyciu tabletki? Była to tabletka z drugiego tygodnia.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów bo obaw. Tabletka wchłania się około 3-4h.