Bielactwo dziecięce u 12-miesięcznego syna

Witam zwracam się z prośbą odnośnie mojego 12 miesięcznego synka. Od urodzenia ma na pleckach w okolicy łopatki białą podłużną plamkę, na nóżce również. Spytałam się lekarza co to może być i usłyszałam że to bielactwo dziecięce, martwię się i proszę o pomoc czy to się będzie powiększać i może mieć z tego powodu jakieś problemy zdrowotne. Nie chwaląc ale na dzień dzisiejszy jest okazem zdrowia. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Więc uważam ,ze warto aby dziecko obejrzał neurolog dziecięcy.Zbierze wywiad (to b.ważne) i oceni czy istnieją podstawy do dalszej obserwacji oraz pogłębionej diagnostyki.Czasami takie amelanotyczne palmy są wrodzone i nie maja znaczenia klinicznego.Niestety też czasami są elementem innych chorób .Stąd warto udać sie do lekarza specjalisty

Pozdrawiam

Totalny faktor na słońce( apteczny) na ten obszar skóry.

Może to być niełatwo, ale jeśli odprawienia występują od urodzenia są to prawdopodobnie niegroźne tzw znamiona amelanotyczne wrodzone tj pozbawione barwnika. Proszę jeszcze skonsultować śnię z dermatologiem .