Biopsja stercza u 73-latka

Witam.Mój tato73lat ma takie wyniki badan biopsi stercza:P-wycinki-dł.13mm-dł.13mm-dł.12mm-dł14mm-dł.12mm-dł11mm z obrazem:-hyperplasia nodularis prostatae.L-wycinki-dł13mm-dł12mm-adenocarcinoma prostatae3+3-na dł5mm-dł7mm-dł14mm-adenocarcinoma prostatae3+4na dł2mm-dł10mm adenocarcinoma prostatae3+4na2mm-dł6mm adenocarcinoma prostatae3+4na1mm.lekarz po wykonaniu usg przepisał leki hormonalne i skierował na jakiś zastrzyk.Co to oznacza?jaką diagnoze oprócz gluczolakoraka?czemu nie operacja?

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
widocznie nie kwalifikuje się do leczenia operacyjnego, wdrożył terapię hormonalną, po trzech miesiącach powinno być oznaczone PSA i ocena skuteczności leczenia
pozdrawiam