Biopsja z powodu guza piersi
witam. mam goza piersi zrobiono mi biobsie gruboiglowa,rozpoznanie kliniczne Tu mammae dex. R-4c pelne rozpoznanie patomorfologiczne Haemangioma capillere,(B2) prosze mi powiedziec czy to jest zlosliwe? Mialam tez robiony tomograf komputerowy klatki piersiowej-uwidoczniono narzady klatki piersiowej bez zmian ogniskowych. zmiana ogniskowa w lewym placie tarczycy do oceny w badaniu usg. w prawej piersi masa tkankowa o wym. ok. 43x96 mm. prosze mi powiedziec czy to cos bardzo zlego?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Naczyniak krwionośny włośniczkowy to nowotwór łagodny wywodzący się z układu naczyń krwionośnych. Rozwija się on najprawdopodobniej na podłożu przewlekłego obrzęku chłonnego. Naczyniaki usuwa się się operacyjnie: skalpelem, metodą krioterapii bądź laserem.Naczyniaki leczy się także farmakologicznie tabletkami o nazwie propranolol, który hamuje ich wzrost i powoduje wchłanianie. Zmiana opisywana w tarczycy wymaga dalszej diagnostyki w celu wykluczenia zmian złośliwch.