Biorę leki psychotropowe - czy mogę równocześnie zażywać tzw. leki bez recepty?

Witam, mam pytanie. Biorę leki psychotropowe, teraz jestem przeziębiona. Czy mogę brać leki bez recepty, np. paracetamol na gorączkę? Czy leki, które wymieniłam, nie "zakłócają się'' lub osłabiają działanie tamtych leków, które przepisała mi pani doktor? Czytałam na ulotce, że nie wolno brać **** (paracetamol) z lekami przeciwdepresyjnymi MAO, a w reklamie mówią, że jest bezpieczny z innymi lekami. Ja już nic z tego nie rozumiem :( W ogóle to boję się mieszać te leki, które mam przepisane z innymi, bo obawiam się, że może mi się coś stać - źle się poczuję albo coś. Proszę o poradę. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Możesz przyjmować paracetamol razem z lekami psychotropowymi.
Należy uważać przy jednoczesnym stosowaniu z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi (wzrost ryzyka uszkodzenia nerek), lekami przeciwzakrzepowymi (wzrost ryzyka krwawienia) czy inhibitorami MAO (ryzyko pobudzenia i wysokiej gorączki). Niektóre antybiotyki, leki przeciwpadaczkowe i nasenne mogą nasilać toksyczne działanie paracetamolu.
Pozdrawiam