Blade i bolące dziąsła

Witam.mam klopot od kilku dni bola mnie dziasla i zrobily sie blade,co to moźe oznaczaą i co w takiej sytuacji mam robic

Należy w pierwszej kolejności wykluczyć przyczynę zapalną np tworzący się ropień , nie wiem jak to wygląda i wjakim stopniu jest zmianiona śluzówka , jeżeli w niewielkim to czasem na wygląd błony śluzowej wpływ mają zmainy hormonalne związane z cyklem

Zdrowe dziąsła są blado-różowe i nie bolą, więc jeżeli są blade to dobrze, ale nie powinny boleć. Proszę zwrócić uwagę, czy nie ma miejscowych stanów zapalnych – zaczerwienienia, obrzęku, dolegliwości mogą pochodzić również od zębów. Wskazana jest konsultacja stomatologa, który dokładnie sprawdzi stan zębów i dziąseł. W czasie okresu, ciąży, menopauzy może dochodzić do nasilenia stanów zapalnych dziąseł, które jednak powinny mijać w ciągu kilku dni.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl