Blizna po cesarskim cięciu

W jaki sposób obecnie usuwa/leczy się obecnie blizny po cesarskim cięciu? Czy jest to bezpieczne?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie blizny po cięciu cesarskim nie są wskazaniem do usuwania ich operacyjnie. Jeżeli jednak stanowi ona problem kosmetyczny proszę zgłosić się do chirurga plastycznego, z pewnością on pomoże Pani podjąć decyzję i wykona zabieg usuwający blizne.

Jest wiele metod które możemy zastosować do leczenia blizn pooperacyjnych. Najczęściej zalecany jest laser CO2, IPL, plexr, radiofrekwencja mikroigłowa, dermapen, peelingi w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym. Wszystkie zabiegi wykonujemy w seriach, czasem wykonujemy zabiegi naprzemiennie. Dobór zabiegu następuje podczas wizyty lekarskiej.