Blizna po stomii

miałam stomie 17 lat i juz jej nie mam jenak mam blizne i to spora. nie wiem co mam powiedziec ludzia w razie czego co to jest aby nie wyjawiac prawdy. blizna miescie sie po lewej stronie na dole brzucha.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Blizna po lewej stronie nie koniecznie musi sugerować stomii.Toteż zawsze można powiedzieć iż jest to ślad po operacji na trzustce, nerce, jelicie a prawdę zachować dla siebie.

Jeśli blizna szpeci, jest pozaciągana, można ją chirurgicznie skorygować. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowy. Zawsze jednak trzeba pamiętać, że po kolejnym zabiegu blizna nadal będzie widoczna. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z chirurgiem plastycznym.
Joanna Jędrys