Błona śluzowa żołądka przekrwiona z inkrustacjami żółciowymi

Proszę o wyjaśnienie rozpoznania, ponieważ nie wiem jakie leczenie mnie czeka. Opis: Przełyk w górnej części bez zmian.W okolicy nadwpustowej zmieniony zapalnie.Linia Z zatarta. wpust wiotki. Okolica podwpustowa bez zmian. Jeziorko śluzowe obfite z dużą ilością żółci. Błona śluzowa żołądka przekrwiona z inkrustacjami żółciowymi pogrubiała w antrum/hist-pat/. Odźwiernik drożny- widoczny refluks dwunastniczo-żołądkowy. Opuszka dwunastnicy i część pozaopuszkowa bez zmian,
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany mówiące o przekrwieniu wskazują na przewlekły stan zapalny. Najprawdopodobniej mogą one wynikać z refluksu dwunastniczo-żołądkowego charakteryzującego się cofaniem żółci oraz soków trzustkowych poprzez odźwiernik do żołądka.
Żółć oraz soki trzustkowe mieszają się z kwasem solnym oraz pepsynogenem, powodując zachwianie równowagi odczynu pH.
Leczenie farmakologiczne refluksu dwunastniczo-żołądkowego odbywa się przy użyciu leków.
Ważnym etapem w leczeniu jest zmiana nawyków żywieniowych. Rozsądna dieta pozwala zminimalizować objawy refluksu dwunastnico-żołądkowego. Ważne jest aby przyjmować co najmniej 2,5 litra wody.