Błonnik a skuteczność tabletek Y****

Witam:)
Mam pytanie odnośnie stosowania tabletek antykoncepcyjnych ( Y****- dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) a błonnika. Wiem, że na portalu padały już pytania o połączenie tabletek antykoncepcyjnych z błonnikiem, jednak chciałam zapytać o jego połączenie z tymi konkretnymi tabletkami. Y*** są tabletkami o niskiej zawartości hormonów, co budzi we Mnie obawy czy błonnik nie spowoduje, że hormony, które i tak mają już niskie stężenie wchłoną się nieprawidłowo. Dodatkowo chciałam tylko zaznaczyć, że tabletki przyjmuje o 9 rano, a błonnik ok. 20.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli nie przyjmuje Pani bardzo dużych dawek błonnika, to myślę, że może Pani być zupełnie spokojna o działanie antykoncepcyjne tabletek. Tym bardziej, że zachowuje Pani duży odstęp czasowy pomiędzy tymi preparatami. Jeśli jednak pojawiłyby się luźne stolce związane z przyjmowaniem błonnika, to proszę odczekać z przyjęciem tabletki, aż objaw ten minie.
Pozdrawiam serdecznie!