Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Błonnik w proszku

Mam 20 lat, 161 cm i 53 kg. Czy jedząc 1500-1600 kcal i ćwicząc codziennie (30 min - skakanka, 15min – hula hop, 30 min - ćwiczenia na mięśnie) uda mi się schudnąć? Ile to potrwa, kiedy będę widziała efekty? Chciałabym się dowiedzieć czy xenia - błonnik lub dostępny w aptece błonnik w proszku np. o smaku cytrynowym jest zalecany, czy jest on zbyt „sztuczny”?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam,
Jeśli wykluczy Pani z diety potrawy wysokokaloryczne, żywność typu fast-food, słodycze i kolorowe napoje, myślę, że uda się Pani schudnąć (czego jednak nie polecam, gdyż ma Pani prawidłową masę ciała - BMI równe 20,46 przy normie 18,5-25).
Polecałabym, by poza ćwiczeniami, o których Pani pisała, kultywować poranny jogging, czy też wybrać się na codzienną wieczorną przejażdżkę rowerem

Zamiast błonnika w formie suplementu diety, polecałabym tańszy i równie skuteczny błonnik z produktów naturalnych: warzyw, owoców, produktów zbożowych (pieczywa pełnoziarnistego, chleba typu graham, kasz, ryżu) i np. otrąb pszennych, czy owsianych.
Myślę, że wszystkie wspomniane przez Panią działania mogą spowodować utratę masy ciała rzędu 0,5-1kg tygodniowo, czyli fizjologiczny spadek masy.

Pozdrawiam

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy