Błony bębenkowe bez refleksu pogrubiałe, mierny obustronny obrzęk nosa

Witam serdecznie.Z powodu uciążliwych bólów uszu, głowy, szczęki udałam się do laryngologa, który stwierdził błony bębenkowe bez refleksu pogrubiałe, mierny obustronny obrzęk nosa. Przepisał Polyvaccinum Mite, za trzy mc kontrola. Moje samopoczucie nie jest ostatnio najlepsze, ból gardła, problemy z przełykaniem, po badaniu u lekarza rodzinnego nic nie stwierdzono jedynie powiększony węzeł chłonny do obserwacji, ciagle zmęczenie, czy te objawy mogą mieć związek z ta dolegliwościa? dziękuję

Pogrubiałe błony bębenkowe bez refleksu w Pani przypadku mogą świadczyć raczej o przebytych uprzednio chorobach uszu. Polyvaccinum Mite jest szczepionką bakteryjną, która chroni przed nawracającymi zakażeniami górnych dróg oddechowych. Ale jej skuteczność jest dyskusyjna. Lekarz nie zdiagnozował więc raczej poważnego problemu laryngologicznego ponieważ nie zastosował poważnego leczenia. Trzeba poszerzyć diagnostykę zaczynając od badan "internistycznych".