Błyskanie w kącie oka - jak leczyć?

Witam, mam 19 lat. Mam wadę wzroku -6 na obojgu oczach. Od dwóch tygodni mam lekkie błyskanie, migotanie w rogu lewego oka. Jest ono szczególnie widoczne wieczorem przy niewielkim natężeniu światła. Co prawda nie jest mocno uciążliwe, ale nie daje mi spokoju. Byłem u okulisty, zrobiono mi badanie pola widzenia - prawidłowe, badanie dna oka przy rozszerzonej źrenicy, oprócz tego badanie jakimś przyrządem do badania niewidocznej części siatkówki (oko było znieczulone). Wszystkie badania wyszły w porządku, okulista stwierdził jedynie niewielka degeneracja siatkówki spowodowane krótkowzrocznością, przy czym powiedział, że "i tak mam bardzo dobrą kondycję siatkówki przy swojej wadzie wzroku". Mam stawić się na kontrolę za miesiąc. Dodam także, że mam niewielkie męty, które w ogóle nie przeszkadzają, powidoki oraz pojawiają się "iskry", które szybko znikają (zazwyczaj ukazują się z rana). Obecnie używam soczewek kontaktowych. Czy te objawy mogą być powodowane przez soczewki? Obecnie jestem zapisany do neurologa. Liczę na jakąś radę, szczególnie, że martwią mnie błyski w kącie oka.

Witam,

jak Pan opisuje, przeprowadzono dosyć szczegółową diagnostykę: pole widzenia, ocena dna oka, ocena siatkówki w trójlustrze, zalecona konsultacja neurologiczna. Objawy te mogą być spowodowane przemęczeniem oczu, lecz raczej nieużytkowaniem soczewek kontaktowych.
Jeżeli w ostatnim czasie Pana oczy są przemęczone, np. zbyt długotrwałą pracą przy komputerze czy z książkami, proponuję zastosować krople nawilżające oraz dokończyć diagnostykę i pozostać pod stałą okresową kontrolą okulistyczną.

Pozdrawiam serdecznie