Boję się odrzucenia

Witam. Zbliża się osiemnastka, a ja nadal nie mogę odnaleźć kobiety. Nie jestem osobą wstydliwą, ale boję się "odrzucenia". Boję się, że dziewczyna powie mi: nie pasujemy do siebie, przykro mi, ale nic z tego nie wyjdzie... itp. Boję się tego, że nie będę mógł spojrzeć w oczy tej dziewczynie, która mnie odrzuciła... 3 lata temu miałem dziewczynę, z którą byłem pół roku. Od tego czasu nie potrafię odnaleźć innej. Warto dodać, że to dziewczyna podbiła do mnie. Idąc wieczorem i widząc młode pary, czuję się... źle, bo zaczynam czuć się samotnym, zaczyna brakować mi kobiety, dzięki której życie nabiera kolorów. Jestem osobą zadbaną, miłą, wesołą, o własnym eleganckim stylu, a mimo to boję się odrzucenia i czekam, kiedy znów któraś dziewczyna podbije do mnie...:(

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Myślę, że jest Pan zbyt młody na to, aby obawiać się, że nie znajdzie Pan swojej miłości.

Proszę się zastanowić, co by się takiego stało, gdyby rzeczywiście jakaś dziewczyna odrzuciła Pana. Proszę się też zastanowić, czy Pana koledzy i koleżanki doświadczają lub doświadczyli odrzucenia i w jaki sposób wówczas reagowali.

Myślę, że to trochę jak los na loterii. Raz się uda, a raz nie i nie stanowi to powodu do szukania w sobie wad. Co więcej, fakt, że może zostać Pan odrzucony przez dziewczynę, wcale nie musi świadczyć o tym, że z Panem jest coś nie tak, tylko może istnieją jakieś inne powody, dla których dziewczyna nie będzie zainteresowana rozmową, flirtem czy spotkaniem.

Proszę się zastanowić, czego tak naprawdę boi się Pan w ewentualnym odrzuceniu. Co się może stać, jeśli dziewczyna nie zgodzi się na spotkanie. Myślę, że warto byłoby, aby przeanalizował Pan powyższe kwestie. Może okazać się, że Pana lęk nie musi wcale mieć realnych podstaw.

Pozdrawiam