Boję się raka macicy

Mam na imie Ula, 22 lata. Mam problem z brązową wydzieliną z pochwy. Czasem czuję ból jajnków i szyjki macicy! W wydzielinie są czasami malutkie kawałeczki czegoś, co wygląda jak okruszek! Współżyję ze stałym partnerem i podczas stosunku bolą mnie jajniki! Nie wiem, co to jest, a nie mam możliwości iść teraz do lekarza! Proszę o pomoc!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rak szyjki macicy pojawia się najczęściej w starszym wieku i ma przebieg raczej bezobjawowy (poza ostatnimi stadiami). Takiej diagnozy nie powinna się Pani teraz obawiać! Dużo bardziej prawdopodobne, że cierpi Pani na infekcję dróg rodnych, enodmetriozę, torbiel jajnika albo po prostu wymienione przez Panią objawy (plamienie, ból podczas stosunku) związane są z owulacją. Z pewnością nie obędzie się mimo wszystko bez wizyty u ginekologa. Radzę umówić się, jak tylko będzie Pani miała taką możliwość!

Pozdrawiam serdecznie.