Boje się sama chodzić wieczorem. Paranoja?

Ostatnio boję się sama chodzić wieczorem, szybko się ściemnia i boję się, że ktoś mnie zaczepi albo ze coś mi się stanie. Jak widzę jakichś kolesi w kapturach to daje szybkiego kroku. Dodam, że wcześniej tak nie było. Mam 16 lat i ostatnio dziwnie się czuję, wydaje mi się, że ktoś mnie śledzi, a jak mam wracać sama do domu wieczorem to ogarnia mnie strach, więc wracam autobusami. Co mi jest? Jak sobie pomoc ?
16 LAT ponad rok temu

Witam!

Powinnaś się zastanowić, czy w Twoim życiu nie pojawiło się jakieś zdarzenie, które mogłoby powodować taki strach. Z jednej strony dobrze być przezornym i uważnym, z drugiej jednak powinna być zachowana granica pomiędzy zdrowym rozsądkiem, a strachem, który będzie dezorganizował Twoje życie.
Spróbuj porozmawiać z rodzicami na ten temat, na pewno uzyskasz wsparcie od nich.
Pozdrawiam