Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Boję się wychodzić z domu

Dzień dobry, piszę do Państwa, ponieważ od dłuższego czasu boję się wychodzić z domu - mam wrażenie, że spotkam na ulicy kogoś, kto źle o mnie myśli i mówi. Przechodząc obok grupki ludzi, wydaje mi się, że każda z osób śmieje się ze mnie, słyszła coś na mój temat i powtórzy to komuś z moich bliskich.W ogóle boję się tego, co mówią inni. W nocy, gdy o tym myślę,potrafię się zerwać z łóżka, jak gdybym miała zły sen.Nieustannie odczuwam niepokój, napięcie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
ponad rok temu

Czy warto przesuwać horyzont?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam Cię serdecznie. Bardzo dobrze robisz, że szukasz pomocy w związku z niepokojącymi cię objawami. Nie chciałbym stawiać to jakiejkolwiek diagnozy, jednak warto abyś skorzystała z pomocy lekarza psychiatry. Pamiętaj iż nie należy unikać wizyty u właśnie takiego lekarza, ponieważ twoje zdrowie psychiczne jest teraz najważniejsze.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty lub u psychiatry. W czasie takiej konsultacji specjalista oceni czy Pani kłopoty wymagają leczenia farmakologicznego.
Dobre efekty poradzenia sobie z lękiem daje psychoterapia sytemowa.
Praca odbywa się w malych sześcioosobowych grupach i trwa około pół roku. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu po 2 godziny każde spotkanie.
W Szczecinie takie grupy są prowadzone i jeżeli będzie Pani zainteresowana to zapraszam na stronę www.terapeutaszczecin.pl lub www.terapeutaewa.szczecin.pl
Możliwa jest też praca indywidualna w gabinecie psychoterapeuty.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy