Boję się, że przestanę oddychać - co powoduje moje objawy?

Witam, mam 22lata. Od dwóch lat mam codziennie zawroty głowy, boli mnie w klatce piersiowej po lewej stronie, czuję ucisk i uczucie gorąca - ten ból promieniuje do łopatki. W gardle czuję ucisk, tak jakby coraz bardziej się zaciskało, boję się, że przestanę oddychać, mrowieją mi nogi i ręce, czasem przy zawrotach głowy mam nogi jak z waty, jest mi niedobrze i po niczym mi się nie odbija, nic mi się nie chce robić.

22 LAT ponad rok temu

Witam!
Proponowałabym, aby swoje objawy skonsultowała Pani z lekarzem (pierwszego kontaktu, neurologiem). Na pewno otrzyma Pani skierowanie na odpowiednie badania. Jeżeli badania nic nie wykażą to należałoby się zastanowić, czy objawy nie mają podłoża psychicznego. Wówczas proponowałabym konsultację psychologiczną i psychiatryczną w celu postawienia odpowiedniej diagnozy i rozpoczęcia leczenia.
Pozdrawiam

Witam,

prezentowane objawy wskazują na zaburzenia lękowe, wskazane jest ukierunkowane leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej (wysoka skuteczność potwierdzona empirycznie).

Pozdrawiam serdecznie