Boję się, że to może być ciąża...

Witam,
współżyłam z chłopakiem 26 listopada, a w następnym tygodniu, 3 grudnia, dostałam normlany okres, dokladnie tego dnia, którego miałam dostać. Bardzo się teraz denerwuję, ponieważ boli mnie jajnik i mam trochę podwyższoną temperaturę (może z nerwów).

Po 2 tygodniach od stosunku zrobiłam test ciążowy i wynik wyszedł negatywny. Dodam, że zażywam **** (dwuskładnikowa tabletka antykonceypcyjna), ale wtedy brałam antybiotyk, więc jego działanie mogło być osłabione, toteż chłopak nie dokończył we mnie i miał prezerwatywę, lecz sperma była na moim brzuchu. Bardzo się boję, że to może być ciąża...

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Wszystko wskazuje na to, że nie jest Pani w ciąży! Podwyższona temperatura może być spowodowana infekcją, ból w okolicy jajnika natomiast należy obserwować. Jeśli będzie on się jeszcze pojawiał lub nie ustąpi w najbliższym czasie, to powinna Pani udać się do ginekologa, żeby odnaleźć przyczynę tego problemu.

Pozdrawiam serdecznie!