Ból barków a zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykoweg w rezonansie magnetycznym

od ponad roku bolą mnie barki mam problemy z poruszaniem rękoma,snu w nocy już nie mam z powodu bólu ,lekarze nie dostrzegają problemu /mam 58 lat/ zrobiłem sobie rezonans [ zmiany zwyrodnieniowe stawu-barkowo obojczykowego z nierównym obrysem krawędzi powierzchni stawowych i brzeżną ostofitozą bieguna dolnego uciskają storzek rotatorów -zespół ciasnoty podbarkowej.Ścięgna pierścienia rotatorów ;z zachowaną ciągłością ,wykazują podwyższoną intensywność sygnału ścięgna m.nadgrzbietowego -obraz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Konieczna jest konsultacja z ortopedą , najlepiej specjalizującym się w zakresie stawu barkowego. Poprawnie przeprowadzony zabieg operacyjny przywraca ruchomość stawu barkowego, siłę mięśniową oraz redukuje dolegliwości bólowe. Po zabiegu stosuje się unieruchomienie w ortezie, a następnie rehabilitację ruchową pod opieką doświadczonego terapeuty.